Ziemeļvalstu Ministru padomes programmas "Nordplus" ietvaros 2021.gadā VTDT piedāvāja bezmaksas apmācību digitālajās prasmēs, kurā piedalījās 17 dalībnieku.
Apmācību kursā "Pamata prasmes digitālajam laikmetam” 10 nodarbībās tika izzinātas tēmas: kā rīkoties ar viedierīcēm un telefona aplikācijām, kā un kur meklēt informāciju internetā, kā sadarboties internetā un neuzķerties uz viltus ziņām, kā arī citas, noderīgas prasmes digitālās dzīves pilnveidošanai.
Dalībnieki atzina, ka bieži vien digitālās prasmes apmāca radinieki un bērni, mazbērni, bet ar to vien nepietiekot. Šādās nodarbībās iespējams apgūt tādas lietas, kuras patiešām noder un par kurām iepriekš nav domāts. Piemēram, dalībnieki dalījās ar dažādām telefona aplikācijām un noderīgām saitēm, kuras viņi pielieto, lai atvieglotu savu ikdienu. Google maps, dažādu jaunāko ziņu aplikācijas, Cēsu novada telefona aplikācija un daudzas citas tika atzītas par īpaši noderīgām.
"Šāds nodarbību formāts, kurā dalībnieki izsaka savas vajadzības un tad arī saturu mazliet pielāgojam viņu vajadzībām, ir ļoti noderīgs" atzīst nodarbību konsultante Elizabete Vētra. Viņa arī min, ka projekta programma ļāva secīgi strādāt ar dotajām tēmām un fokusēties uz pamata prasmju apgūšanu. "Šo programmu iesaku apskatīt visiem, kas plāno vai jau šobrīd apmāca citus cilvēkus digitālajās prasmēs".
"Patiesi priecājamies par dalībnieku interesi un vēlmi arī turpmāk iesaistīties pieaugušo apmācībās" saka Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma direktors Artūrs Sņegovičs, kurš noslēdzošajā nodarbībā dalībniekiem pasniedza atzinības rakstus.
Materiāli un programma, kas izmantota kursa satura veidošanā pieejama https://www.vtdt.lv/nordplus. Aicinām to lejupielādēt un pielietot gan saturu, gan video, lai veidotu savas nodarbības un pieaugušo apmācību digitālajās prasmēs.
Projekta “Basic Skills of Digital Age“, NPHZ-2019/10048, galvenais mērķis bija sagatavot mācību programmu, daļu materiālu un veikt aprobāciju pieaugušo izglītības programmai, kas pilnveidotu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pratību un ļautu vieglāk iekļauties vajadzībās, kas rodas, vēloties uzsākt mācības 21. gadsimta tehnoloģisko risinājumu situācijās. Projektā sadarbojās Somijas “Workers' Academy”, Lietuvas “Vilnius Zidinio adults' gymnasium” un “Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums” no Latvijas.
Relīzi sagatavoja:
Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma projektu vadītāja Terēze Stālmane
06.01.2022.
Comments